Pa bānīša pēdām Dikļu pusē


19.februāris atnāca ar ziemas mēnesim neraksturīgiem laikapstākļiem – lietu un stipru vēju. Latviešiem ir teiciens, ka saimnieks šādā laikā pat savu suni nedzīs laukā, tomēr nūjotāji – pārgājienu mīlētāji no laikapstākļiem nenobijās un kuplā skaitā ieradās starta punktā. Laika apstākļi ieviesa nelielas korekcijas maršrutā, taču visas galvenās interesantās vietas tāpat tika ietvertas.

Fotostāsts:

Sākām pie Neikenkalna estrādes un tālāk gar baznīcu devāmies uz Dikļu staciju. Pa šo ceļu Dikļu iedzīvotāji un apmeklētāji bieži  gāja, lai ar vilcienu nokļūtu kur tālāk. Lai arī līst lietus, mūsu pārgājienos tas lielākoties nav šķērslis – visi ir labi sagatavojušies!

Pirmais un lielākais pārbaudījums šīs dienas gājienā bija Mazbriedes škērsošana pa dabiskajiem tiltiņiem. Jāsaka, ka ļoti veiksmīgi, lai gan adrenalīns tika noķerts (nemelošu, ja teikšu, ka visām) :)

Tālāk tik pa uzbērumu uz priekšu! Šobrīd gan vietām pamatīgas peļķes un šur tur ledus, bet visu var cauriet vai apiet.

Bija arī februārim raksturīgāki posmi – ar sniegu!

Atkal tiltiņa nav un tāpēc jānokāpj no uzbēruma!

Bet te jau vieglāka pāreja – ledus vēl gana biezs!

Un viens, divi – visi jau otrā pusē!

Un tad caur purviem tālāk – tuvāk šīs dienas pusdienu pauzei.

Vēl tik mētelīša glābšanas operācija

Un neliels ledus posms. Te jau gan mēs esam nost no bānīša uzbēruma!

Pusdienu pauze klāt! Pašā Grubu un Bļodas kalna pakājē

Kad pusdienas paēstas, laiks doties ceļā uz finišu.

Lietus un ūdens ar katru minūti ceļu kausēja vaļā un iešana pa to kļuva aizvien grūtāka – kājas grima. Bet tajā pašā laikā ideāla dubļu pelde apaviem :)

Mežā, protams, ledus segums.

Jāsaka, ka šodien varēja izbaudīt dažādus ceļa segumus, tā teikt katrai gaumei. Vienam mīļāks ledus, citam dubļi :)

Krustcelēs

Un tā līdz finišam. Jāsaka milzīgs PALDIES visām, kas šajā “lieliskajā” laikā nenobijās un atbrauca iepazīt Dikļu pusi tuvāk. Teikamies tagad 25.martā, kad dosimies jaunās takās, lai iepazītu kādu Latvijas vietu atkal no jauna!