Divu dienu pārgājiens Ziemeļlatgalē


Beidzot ir pienācis tas brīdis, kad piedāvājam 2 dienu pārgājienu. 9.un 10.jūnijā atzīmēsim 100.to pārgājienu Ziemeļlatgalē. Programma ļoti vienkārša – sestdien tiekamies pie Svātūnes ezera, izejam pirmās dienas maršrutu (šoreiz nedaudz garāks, ar iespēju saīsināt), tad dodamies uz nakšņošanas vietu. Vakara daļa un tad no rīta izejam vienu loku naktsmītnes rajonā. Pēc otrās dienas pārgājiena, piedāvāju vēl doties uz Stompaku purvu, lai aplūkotu partizānu nometnes vietu (esot bijusi viena no lielākajām partizānu nometnes vietām visā Baltijā), bet tas brīvprātīgi, ja nu kāds vēlēsies (gumijas zābaki vai ūdensnecaurlaidīgi tūrisma zābaki obligāti, ja grib, var arī brist basām kājām pa purvu)!

12:30 tiekamies pie Svātūnes ezera atpūtas vietas (karte). Uz Baltinavas – Kārsavas ceļa posma meklē zīmi Obeļova 5 ->, griez iekšā un seko velomaršruta nr.785 norādēm, līdz labajā pusē mani kapus, tad dodies taisnā virzienā un garām nepabrauksi!

Droši vien šoreiz sāksim ar pusdienu ieturēšanu (pašu līdzpaņemtās) un tikai tad došanos ceļā.  Pirmās dienas maršruts virs 15km un aplūkosim gan Grīvas meža partizānu vietas, gan uzkāpsim Numernes skatu tornī.

~18:00 dosimies uz Balkānu kalniem (ne tiem, kas Eiropas dienvidos), kur paredzēta vakara daļa – vakariņu gatavošana uz ugunskura (piedāvājam gatavot kopā īstu tūristu ēdienu – makaronus ar konserviem + dārzeņi (par to parūpēsimies mēs)). Vakara daļa brīvā gaisotnē. Būs neliels atskats uz iepriekšējiem 100 pārgājieniem un pieejama pirtiņa :)

Tālāk laika grafiks atkarīgs no pašiem dalībniekiem :) Brokastis katram pēc savām vēlmēm, taču varam piedāvāt kopistiski pagatavot putru.

Esam parūpējušies par pirtiņas pieejamību. Nakšņot iespējams gan teltīs, gan gultās. (Tie, kuriem nepieciešama gultasvieta – ziņo līdz otrdienai. Gultas vietas izmaksas – 12 EUR/pers.)

Tā kā vairāk pieturamies pie pārgājienu tūrista un vides saudzētāja būtības, tad līdzi vajadzēs arī savus ēdamrīkus (bļodiņa, krūzīte un ēdamrīki).

Dalības maksa 15 EUR/pers.

Pieteikumi kā parasti Santai (santa@kustibuprieks.lv, 26356550 (ja nevar sazvanīt uzreiz, sūti īsziņu vai whatsapp ziņu, atzvanīšu). P.S. ja kādam nav savs transports, piedāvājumā ir brīvas vietas no Valmieras.

Tiekamies jau nākamnedēļ!

Nedaudz no izpētes tajā pusē: šeit