Ziemas pārgājiens – Pa dabaspētnieka Tranzē pēdām


Organizē Valmieras TIC sadarbībā ar mums!

Maršruts vedīs apvidū, ko savulaik krustām šķērsām “nopēdoja” pētnieks, vērojot dabu un rodot interesi tai pievērsties arī profesionāli. Pārgājiena dalībnieki piestās Jaunbrenguļu muižā, kur pirms 130 gadiem dzimis vācbaltiešu izcelsmes Latvijas dabas pētnieks un pasniedzējs. Interesenti varēs apskatīt, kur dzīvojis viņa onkulis un saimniekojis viens no viņa labākajiem draugiem – mežsargs Daliņš, soļotāja Jāņa Daliņa tēvs. Apmēram 15 kilometrus garais ceļš vedīs arī gar svaigi iztīrīto Abula upes krastu no Brenguļiem līdz upes ietekai, atklājot pārgājiena dalībniekiem, kā apvidu redzēja dabas pētnieks.

Pārgājiena sākums 18.februārī plkst.10.30 slēpošanas centra “Baiļi” stāvlaukumā. Tur arī noslēgums ap plkst.15.00, pa ceļam apskatot Abula upi, Jaunbrenguļu muižas kompleksu (sākot no kungu mājas un beidzot ar fazānu audzētavu), veco muižas ceļu, Vecbrenguļu muižas kompleksu, Tilgaļu leju un citus objektus.

Būs arī atpūta un spēku atjaunošana pie ugunskura. Katrs aicināts parūpēties par siltu dzērienu, kā arī uzkožamo enerģijai. Apģērba un apavu izvēle – attiecīgi laikapstākļiem, ņemot vērā, ka ceļš lielākoties vedīs pa meža takām. Dalības maksa ziemas pārgājienā – 4,00 EUR no personas, apmaksu veicot Valmieras Tūrisma informācijas centrā līdz pārgājiena dienai. Valmieras TIC 18.februārī būs atvērts no plkst.10.00.

Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums pieteikt savu dalību pa tālruņiem 64207177, 26332213, e-pastu tic@valmiera.lv vai klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10.